Most vasárnap ünnepli 26. születésnapját a Hubble űrteleszkóp, ennek örömére pedig új képet készített az egyik leglátványosabb, buborék alakú kozmikus ködről.
Kevesebb mint fél másodperccel a gravitációs hullámok etektálása után a NASA űrtávcsője egy nagyon rövid, halovány jelet észlelt, amely a hullámok forrása felől érkezett.
A Naprendszeren túli bolygók kutatása az 1990-es évek elején kezdődött el, valójában azonban az első távoli bolygórendszer felfedezése már 1917-ben megtörtént.
Óriási, 17 milliárd naptömegű fekete lyukra leltek a csillagászok. Az a szenzáció az eredményben, hogy igen érdekes helyen bukkantak rá a kozmikus behemótra.
Mi lenne, ha azt mondanám: az idegenek régóta itt vannak? Sőt mi több, az amerikaiak cirka 60 éve kísérleteznek a technológiájukkal? És ha azt mondanám: egy fickó már negyedszázada előállt ezzel az egésszel, csak mindenki kiröhögte?
Az ősmaradványok által jelzett periodikus tömeges kihalások kapcsolatban állhatnak a feltételezett kilencedik bolygóval, állítja egy amerikai professzor.
A Ceres törpebolygó különös foltjairól már eddig is sok találgatás napvilágot látott, titokzatossága viszont egy új eredmény fényében csak fokozódik. Kiderült: a foltok fényessége szokatlan változásokat produkál.
A Nature most megjelent számában kutatók kifejtik, hogy az élet keresését olyan bolygókra kellene szorítanunk, amelyről a mi planétánk Nap előtti elhaladását is meg lehet figyel.